17 Eki 2015
Ekim 17, 2015

2015 3. ÜÇ AYLIK FAALİYET RAPORU

2015 YILI 3. ÜÇ AYLIK FAALİYET RAPORU

 

         2015 YILI 3. ÜÇ AYLIK FAALİYET RAPORU

 

Demetkent Sitesi Yönetim Planı Madde 11, Fıkra h hükümleri uyarınca; 2015 yılı Temmuz –Ağustos – Eylül dönemine ilişkin harcamaların tahmini bütçe ile karşılaştırması Ek 1’de sunulmuştur.

2015 YILI 3. ÜÇ AYLIK DÖNEMDE YAPILANLAR

 1. Demetkent Sitesi Yönetim Planı Madde 11.1, Fıkra (d) ve (e) gereğince 2014 yılında tahsil edilen avans paylarına göre bağımsız bölüm maliklerinin bakiye alacak/borç durumlarının, 2015 yılında yapılan harcamalar dikkate alınarak, kat maliklerine daha fazla yük getirmemek adına 2015 yılı Site Olağan Genel Kurul onayına sunulmasına ve alacak/borç tahsilatının 2016 yılında yapılmasına karar verilmiştir.

 

 1. Kapalı garaj merdiven boşluğu duvarları, tüm Blok içi merdiven korkulukları ve daire kapı kasalarının boyalarının eskimesi ve yıpranması sebebiyle boyatılması kararlaştırılmış ve boyama işlemi tamamlanmıştır.

 

 1. Kapalı garaj zemininde oluşan çatlaklardan dolayı, su sızması ve araçların üzerine su damlaması nedeniyle oluşan problemi çözmek amacıyla izolasyon malzemesi alınarak, gerekli çalışmanın yapılması kararlaştırılmış ve anılan dönem içerisinde sorun giderilmiştir.

 

 1. B1 ve B2 Blok arasında yer alan ortak alanda yaşanan su sızıntısının orta kat kapalı garaja zarar vermesi nedeniyle izolasyon çalışması yapılarak sorun giderilmiştir.

 

 1. B1 ve B4 Bloklarına ait çöp konteynır kapaklarının zarar görmesi ve çevreye koku yaymasını önlemek amacıyla konteynır alınması kararlaştırılarak, toplam 4 adet konteynır alımı gerçekleştirilmiştir.

 

 1. Makina Mühendisleri Odası tarafından asansörlerde tespit edilen eksikliklerin Alfasan firması tarafından giderilmesinden sonra Makine Mühendisleri Odası tarafından kontrollerin tekrar sağlanması için gerekli başvuru yapılarak, asansörlerin güvenli ve kullanılabilirliğini belirten yeşil etiketlerin alımı sağlanmıştır.

 

 1. Su borusu yenileme işi sonrasında şaft içerisinde bulunan su saatlerinin korunması ve saatleri desteklemek amacıyla metal kelepçe atılmasına ve şaft boşluklarına eşya bırakmamaları yönünde uyarı amaçlı levhalar yapıştırılmasına karar verilmiştir.

 

 1. Kazan dairesi ve B2 Bloğa ait su giderinin genel hatta Koray inşaat tarafından bağlanmamış olması sebebiyle, muhtemel su baskınlarını önlemek amacıyla su boru yenileme ve su deposu yapım işi için anlaşılan Sinan İnşaata ücreti karşılığında su gider sistemi yaptırılmıştır.

 

 1. Ortak alan ve depolar rutin olarak haşere ve sinek ilacı yapılması sağlanmıştır.

 

 1. B1-B2 Blok arkasında bulunan panel çitler çocuklar tarafından yaslanma, tekme atma ve sallama gibi vs. sebeplerden dolayı oluşan hasarlar tespit edilerek giderilmiştir.

 

 1. Oturma banklarının doğal hava şartlarından korunması ve uzun ömürlü kalması düşünülerek ahşap banklar verniklenmiştir.

 

 1. Hastane ve B3-B4 bloklar arasında bulunan yolun açılması ve temizlenmesi amacıyla yapılan başvurular neticesinde yolun açılması ve temizlenmesi sağlanmıştır.

 

 1. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kaldırım çalışması sonrasında, açık kalan alanların asfaltlanmasına ilişkin talebimiz yazılı olarak Büyükşehir Belediyesi’ne iletilmiştir.

 

 1. Sitemizle alakalı duyuru ve faaliyetler de web sitemizde yayınlanmaktadır

 

SİTE YÖNETİM KURULU

 

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir